Odpowiedź na artykuł zamieszczony w Dzienniku Nowogardzkim.

W związku z artykułem zamieszczonym na łamach „Dziennika Nowogardzkiego” nr 61 pt. „Wywrócona żaglówka na środku jeziora” wyjaśnić należy kilka kwestii, które nie zostały zawarte w artykule, oraz podane w dalszej części informacje nie są prawdziwe, przez co czytelnicy mogli zostać wprowadzeni w błąd.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany ponton  śrubowy stacjonujący  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Goleniowie, jak zostało napisane w artykule, natomiast został pominięty fakt, iż znajdująca się na wyposażeniu Posterunku JRG w Nowogardzie łódź śrubowa płaskodenna również została zadysponowana do działań nad jeziorem, gdzie dopłynęła do wywróconej żaglówki, ze względu na treść zgłoszenia i rodzaj zdarzenia zgodnie z procedurą dysponowania sił i środków zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego SZCZECIN, która została zawrócona.

W informacji prasowej zamieszczone zostały „przy okazji” kwestie nie związane z tematyką artykułu, wobec których wypada zostawić komentarz.

  • Łódź płaskodenna z silnikiem zaburtowym, samochód z podnośnikiem hydraulicznym znajdują się na wyposażeniu Posterunku JRG w Nowogardzie.
  • Każda jednostka ratowniczo-gaśnicza spełnia wymagania sprzętowe, oraz w zakresie wymaganego wyszkolenia z ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym, w zakresie specjalistycznym są dwie grupy w województwie.
(fot. Karol Adameczek, Goleniowska Fotografia Ratownicza)

Brak możliwości komentowania.