Pożar w remizie OSP Osowo gm. Nowogard

Dnia 30 listopada 2018 r. miał miejsce pożar w wyniku którego zniszczone zostały pomieszczenia garażowe wraz z samochodem gaśniczym i wyposażeniem Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie.

O godz. 15:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z pomieszczeń remizy OSP Osowo. W tym samym czasie przez mieszkańców wsi zaalarmowani zostali druhowie. Pierwsi druhowie w związku z brakiem możliwości dostania się do wnętrza budynku podjęli działania gaśniczy przy użyciu sprzętu udostępnionego przez sąsiadującego z remizą rolnika. Po przybyciu innych zastępów straży pożarnych pożar został opanowany, i przystąpiono do jego dogaszania. Pomieszczenia remizy zostały oddymione i przystąpiono do zabezpieczania pozostałości i szacowania strat.

W wyniku pożaru uszkodzony został średni samochód gaśniczy z wyposażeniem, sprzęt ochrony indywidualnej strażaków oraz wyposażenie pomieszczeń garażowych. Nadmienić należy, iż druhowie OSP Osowo w bieżącym roku włożyli wieli wysiłku w przeprowadzenie remontu strażnicy.

Zdjęcia garażu przed i po pożarze

Galeria zdjęć z dzisiejszego pożaru

Brak możliwości komentowania.